Jak wybrać kredyt?

Szukając najlepszego kredytu gotówkowego warto kierować się kilkoma zasadami, które zwiększą nasze szanse na otrzymanie pieniędzy w najszybszej i najbardziej korzystnej dla nas formie.

Kontakt z kilkoma bankami

Złożenie wniosku o kredyt w kilku bankach ma wiele zalet. Po pierwsze, zwiększymy nasze szanse na otrzymanie kredytu – nawet jeśli jeden bank nam odmówi, nie oznacza to że pozostaniemy bez pieniędzy – istnieje zawsze szansa, że otrzymamy kredyt w innym.
Dodatkowo, gdy banki zdecydują się na udzielenie nam kredytu, będziemy mogli wybrać spośród kilku różniących się od siebie ofert (np. oprocentowaniem, wysokością prowizji, wielkością rat) tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

Porównanie kosztów kredytu

Wybierając kredyt gotówkowy koniecznie zwracajmy uwagę na całkowity koszt uzyskania kredytu. W jego skład wchodzi oprocentowanie, prowizja, koszty ubezpieczenia oraz ewentualnych dodatkowych opłat.

Kredyt na spłatę innych kredytów

Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na spłatę innych kredytów, wtedy najkorzystniejszą formą kredytu gotówkowego będzie dla nas kredyt konsolidacyjny. Rata takiego kredytu jest najczęściej niższa od łącznej sumy rat kilku różnych kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>