Jak dostać kredyt?

Otrzymanie kredytu lub pożyczki gotówkowej jest znacznie prostsze i szybsze niż uzyskanie np. kredytu hipotecznego lub kredytu na samochód. Chcąc dostać kredyt gotówkowy nie musimy mieć bardzo dużych zarobków. Przy dochodach zaczynających się już od kilkuset złotych miesięcznie bedziemy w stanie otrzymać potrzebne pieniądze. Nie będzie to jednak duża kwota, zazwyczaj szybkie kredyty przyznawane są w wysokości 2 – 5 tys. zł. Aby uzyskać większy kredyt, potrzebne nam będą większe zarobki. Osoby o bardzo dużych zarobkach mogą uzyskać kredyt w wysokości dochodzącej nawet do 150 tys. zł.

Jak długo czeka się na kredyt?

Bank, w którym staramy się uzyskać kredyt gotówkowy decyzję o jego przyznaniu podejmuje najczęściej w ciągu jednego dnia. Niektóre banki będą w stanie przedstawić nam ofertę kredytową nawet w ciągu 15 minut od wysłania wniosku przez Internet lub telefonu. Bank przede wszystkim sprawdza naszą wiarygodność kredytową w BIK i w zależności od wysokości naszych dochodów (mogą to być dochody z tytułu umowy o pracę, emerytury, renty, prowadzonej działalności gospodarczej lub rolniczej) ustala maksymalną kwotę kredytu, którą możemy otrzymać. Właśnie dlatego tego typu kredyty określa się mianem szybkich kredytów gotówkowych.

Jakie dokumenty przygotować?

Składając wniosek o kredyt w banku, w którym posiadamy konto jedynym potrzebnym nam dokumentem będzie dowód osobisty. Jeżeli jednak staramy się uzyskać kredyt w innym banku, to przedstawiciel banku może poprosić nas o przedstawienie zaświadczenia o zarobkach lub wyciągu bankowego z wpływów na nasze konto (niektóre banki udzielają kredytów gotówkowych bez zaświadczeń. Najczęściej formalności sprowadzone są do niezbędnego minimum i bank nie będzie wymagał od nas niczego poza dowodem osobistym (tzw. „kredyty na dowód”).

Zabezpieczenia

Niektóre banki udzielając nam kredytu wymagają żyrantów lub ubezpieczeń od np. utraty pracy lub zdrowia. Nie jest to jednak regułą i z powodzeniem można znaleźć pożyczkę bez zabezpieczeń i poręczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>